OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ ROWEROWY BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM – ETAP STREFOWY

W dniu 06.05.2023r. w Legnicy w Dolnośląskim Oddziale Ruchu Drogowego odbyły się eliminacje strefowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy
o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem turnieju był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legnicy i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu.
Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00. Wzięło w nim udział 18 uczniów z 5 szkół podstawowych z terenu 5 powiatów województwa dolnośląskiego. Startowali w konkurencjach drużynowych i indywidualnych. . Ideą turnieju jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomości przepisów ruchu drogowego, a także wykorzystywanie roweru jako alternatywnego środka lokomocji. Eliminacje odbyły się w dwóch grupach wiekowych dla uczniów Szkół Podstawowych.
W obydwu grupach wiekowych zwycięzcami zostali uczniowie z naszej szkoły:
1. Kategoria wiekowa 10 – 12 lat najlepsze okazały się:
I – miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim, drużyna: Maja Buranicz, Zuzanna Miszczyk, Jasiński Filip. Opiekun p. Zapiór Małgorzata.
Indywidualne trofeum w tej kategorii wiekowej zdobył Szymon Arndt – kl.5.
2. Kategoria wiekowa 13 – 15 lat najlepsze okazały się:
I – miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim. Drużyna: Wróblewska Hanna, Winiarska Laura, Alan Biskup. Opiekun p. Małgorzata Zapiór.
Indywidualne trofeum w tej kategorii wiekowej zdobył Alan Biskup – kl.8b.
Zwycięskie drużyny reprezentować będą rejon legnicki w kolejnej turze zmagań turniejowych, które odbędą się w 20 maja we Wrocławiu.
Zwycięzcom gratulujemy!

 

NA GÓRĘ