III Bieg Niepodległości organizowany przez Szkołę Podstawową w Krzeczynie Wielkim

Tradycją stał się już organizowany przez Naszą Szkołę Bieg Niepodległości. 7 listopada bieżącego roku odbyła się trzecia jego edycja. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze wszystkich gminnych szkół – łącznie było to 130 osób. Corocznie celem przedsięwzięcia jest uczczenie w aktywny sposób ważnego polskiego święta jakim jest rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę oraz propagowanie zdrowego trybu życia.

Dodatkowo w tym roku przed rywalizacją uczniów pierwszy raz odbył się bieg dorosłych, w którym wzięli udział nauczyciele oraz rodzice uczniów Szkoły w Krzeczynie Wielkim. W ten sposób, zapraszając rodziców, chcemy popularyzować aktywność fizyczną wśród mieszkańców naszej gminy oraz dawać pozytywne przykłady dzieciom i młodzieży w zakresie postaw patriotycznych i prozdrowotnych.

Całe wydarzenie rozpoczęło się uroczystym apelem oddającym hołd wszystkim, którzy walczyli o polską wolność oraz wspólnym odśpiewaniem przez wszystkich uczestników hymnu Polski. Po tej doniosłej chwili i biegu dorosłych rozpoczęła sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie rywalizowali w 5 kategoriach wiekowych oraz w podziale na dziewczęta i chłopców.

Bieg odbył się na terenie sportowym szkoły w Krzeczynie Wielkim oraz terenach przyległych do niej na 3 dystansach 2 000 metrów- dorośli, 1500 metrów – uczniowie starsi , 1000 metrów - uczniowie młodsi .

W tym roku nasz bieg zabezpieczał fantastyczny ratownik Pan Paweł Gębalski KuZo Paweł, https://www.facebook.com/StrazacyWspolnieprzeciwBialaczce.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Ponadto w związku z tym, że bieg miał charakter patriotyczny przez cały czas trwania imprezy z głośników towarzyszyły jej dźwięki polskich pieśni patriotycznych, a na trasie powiewały biało – czerwone flagi .

Mając na uwadze rywalizację fair play – jak co roku, przy wsparciu Wójta Gminy Lubin zadbaliśmy o to by każdy kto stanął na trasie biegu otrzymał pamiątkowy medal, który otrzymali na linii mety wszyscy zawodnicy. Dzięki temu każdy poczuł się zwycięzcą niezależnie od zajętego miejsca, co potwierdza fakt, że już samo uczestnictwo w biegu jest wartością, a najważniejsze w nim jest wspólne przeżywanie radosnych chwil w sportowych realiach.

I tu warto zauważyć, że rywalizacja uczniów odbywała się w sympatycznej, radosnej atmosferze, która dostarczała wszystkim mnóstwo pozytywnych emocji o czym świadczy aktywne głośne kibicowanie każdemu z młodych biegaczy oraz uśmiechy na twarzach wszystkich uczestniczących w niej uczniów.

Doniosłości całemu wydarzeniu dodała obecność Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana, który osobiście dokonał dekoracji medalami zwycięzców poszczególnych kategorii oraz przekazał ufundowane przez siebie nagrody i skierował do wszystkich ciepła słowa podsumowując całe wydarzenie.

Warto również zauważyć, że wyniki ogólnej klasyfikacji rozłożyły się w taki sposób, że w poszczególnych kategoriach na podium stali przedstawiciele wszystkich szkół, a to świadczy o tym, że sport wśród naszych uczniów ma się doskonale. Ponadto był to również powód do radości każdej z naszych placówek oświatowych.

Aby atmosfera jeszcze bardziej sprzyjała pozytywnym relacjom i mocniej integrowała jej wszystkich uczniów niezależnie od tego z jakiej są szkoły, zakończona była wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Gminny Bieg Niepodległości na stałe wpisał się w gminny kalendarz uroczystości.

Z wielką niecierpliwością czekamy już na kolejną odsłonę w przyszłym roku, dążąc do tego by zasięg tego działania się zwiększał na lokalną społeczność całej Gminy.

NA GÓRĘ