SUPERKODERZY

22.10.2021

Dziś rozpoczęliśmy naszą przygodę z robotami od złożenia ich według dołączonych do zestawów instrukcji. Podzielenie na grupy składaliśmy poszczególne części i udało się, choć zostało wiele śrubek :D. Na koniec zajęć wypróbowaliśmy działanie mbota z pilotem, jazdę po linii i unikanie przeszkód. Już nie możemy się doczekać programowania ich w programie.

Gra matematyczna

Na dzisiejszych zajęciach uczniowie przygotowywali planszę dla robotów do naszej matematycznej gry. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Kwiecień-plecień a my nadal tworzymy

Dużo czasu nam zajmuje napisanie gry matematycznej, ale cierpliwie bloczek do bloczka zwyciężymy. Jesteśmy coraz bliżej celu.

A po feriach, koniec zdalnych i znów jesteśmy w szkole

Superkoderzy ze Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim po kilku tygodniach przerwy wracają do programowania i z zapałem tworzą skrypty do gry matematycznej. Za tydzień przetestujemy je na robotach mBot.

Ruszamy po przerwie

Po przerwie świątecznej wróciliśmy do programowania robotów. Na ostatnich zajęciach uczyliśmy mBota jak być dobrym matematykiem a sami nauczyliśmy się powiązać duszka z mBotem. Na następnych zajęciach zaczynamy tworzyć grę matematyczną.

Przed pracą trochę zabawy

Dziś testowaliśmy możliwości naszych mbot-ów podłączonych do tabletów. Okazuje się, że oprócz sterowania ręcznego nasze roboty grają melodyjki, jeżdżą po narysowanym przez nas śladach oraz można nimi sterować głosowo - nawet nasz pan Dyrektor dał się wkręcić w zabawę....

Upominki

Doszły nasze SuperKoderskie koszulki, smycze i notesy. Bardzo dziękujemy i teraz to my już na serio bierzemy się do programowania :D. Przypominamy sobie scratcha i działamy dalej z mBotami.

NA GÓRĘ