Aktualności

27 czerwca 2017 09:39 | Aktualności

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 23  czerwca 2017 zakończył się kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Z tej okazji zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby wspólnie pożegnać rok szkolny. Po raz pierwszy w historii szkoły w pomniejszonym składzie, gdyż bez uczestnictwa wychowawców oraz dzieci z klas I-III, którzy przebywali na „zielonej szkole”.

Tradycyjnie o godzinie 8:00 samorząd uczniowski rozpoczął oficjalną część uroczystości. Przy marszowych dźwiękach werbli wprowadzony został sztandar szkoły, a zebrani odśpiewali hymn. Następnie pani Dyrektor E. Młynek po przywitaniu gości: ks. Kazimierza Rapacza, radnego pana Jana Olejnika oraz przewodniczącą Rady Rodziców p. Martę Dobrygowską  zwróciła się do rodziców, pracowników szkoły, a przede wszystkim uczniów dziękując za cały rok wytężonej pracy.

W dalszej części odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród i świadectw z wyróżnieniem. Wśród nagrodzonych znaleźli się laureaci konkursów, a także sportowcy. Natan Jamróz z kl. IV otrzymał nagrodę jako najlepszy szkolny matematyk, zaś uczeń kl. VI Piotr Giemzik jako najlepszy sportowiec. Medale za osiągnięcia w rozgrywkach rugby wręczono drużynie z klasy IV. Dyplomy uznania dostali uczniowie ze 100% frekwencją oraz najlepsi czytelnicy w szkole: Magdalena Madarasz z kl. I, Martyna Jargut z kl. II „a” i Amelia Prętka z kl. IV.

Potem swoje podziękowania z rąk pani Dyrektor przyjęli aktywnie działający na rzecz szkoły rodzice. Nagrody książkowe dla wyróżnionych uczniów ufundowała Rada Rodziców.

          Po części oficjalnej uczniowie klas IV- VI  pożegnali rok szkolny krótkim programem artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem p. A. Maziarz i M. Szeligi. W sposób humorystyczny zaprezentowali propozycje odznaczeń dla wyróżnionych w przyszłym roku szk. oraz zaprezentowali alfabet wg nowej podstawy programowej. Słowami piosenki „Lato, lato czeka…” z filmu „Szatan z siódmej klasy” już na dobre przywołali wakacje.

 Na zakończenie samorząd uczniowski złożył wszystkim życzenia i obdarował  pracowników szkoły drobnymi upominkami. A pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie i życzyła słonecznych, wyjątkowo atrakcyjnych, ale przede wszystkim bezpiecznych  wakacji.

Tym akcentem zakończyliśmy uroczystość i rozeszliśmy się do klas na ostatnie spotkania z kolegami i wychowawcami.

        

Przeczytano: 695 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: