Aktualności

04 września 2017 23:35 | Aktualności

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 zabrzmiał pierwszy dzwonek i obwieścił koniec wakacji. Uczniowie odświętnie ubrani w towarzystwie swoich wychowawców i licznie przybyłych rodziców, zajęli miejsca w sali gimnastycznej oczekując inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018.

         Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie wszystkich zebranych gości, rodziców, grono pedagogiczne i uczniów przywitała dyrektor szkoły- pani Elżbieta Młynek.

Miło nam było gościć przedstawiciela gminy pana Jana Olejnika oraz wieloletniego przyjaciela szkoły ks. K. Rapacza.

W przemówieniu Pani dyrektor życzyła uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o marzenia dzieci. Aby ten rok upłynął w życzliwej atmosferze, bez pośpiechu i goryczy:

„W tym świątecznym dziś nastroju

z głębi serca życzę Wam,

niech Wam życie słodko płynie

w każdej chwili i godzinie

niech odejdą precz gorycze

tego wszystkim uczniom i rodzicom życzę.”

Następnie słowa do zebranych skierował radny gminy pan Jan Olejnik, który życzył uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Nasz gość na ręce dyrekcji przekazał upominek od wójta gminy  dla uczniów szkoły.

         Po części oficjalnej obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez p. C. Zarembę , p. A. Barnat i  p. Kamila Lisa. Uczniowie wierszami i piosenką przy akompaniamencie gitarowym już na dobre pożegnali wakacje.

             Na zakończenie wszystkie dzieci udały się do klas, na swoje pierwsze spotkania z wychowawcami.

 

Przeczytano: 679 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: