Aktualności

05 stycznia 2018 22:28 | Aktualności

Recytatorskie zmagania klas IV-VI

5 stycznia 2018 r. miłośnicy poezji spotkali się na corocznym  Szkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez p. Małgorzatę Szeligę.

Głównym jego celem było rozwijanie umiejętności recytatorskich i własnej interpretacji utworu poetyckiego. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z klas IV-VI. Jury w składzie: p. Adrianna Rataj, p. Marta Orligóra, p. Aldona Maziarz  wysłuchało wielu wspaniałych recytacji wierszy Hanny Niewiadomskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy, Tadeusza Śliwiaka. Wysoki poziom przygotowania uczestników zachwycił jury  i widzów. Podziwiano technikę wygłaszania treści utworu, dykcję i umiejętność interpretacji. Wszyscy uczestnicy zasługują na słowa podziwu i uznania.

Laureaci konkursu prezentować będą szkołę w gminnych zmaganiach konkursowych Pegazik 2018, które odbędą się 13 lutego 2018r.

I miejsce: Wiktoria Ogłozińska z kl. VI

II miejsce: Piotr Kownacki z kl. V

III miejsce: Zosia Ślipko z kl. IV a

IV miejsce: Amelia Prętka z kl. V

            Na zakończenie p. dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za aktywny udział w konkursie i wręczyła laureatom pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

                        Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a uczestnikom bardzo dziękujemy za rewelacyjne przygotowanie i  chęć wystąpienia w szkolnych zmaganiach konkursowych.

Uczestnicy konkursu:

 z klasy IV „a” - Agatka Pawełko , Milenka Baran, Ala Werbna;  z kl. IV „b”- Oliwia Łata, Martynka Denko, Nina Rogowska; z kl. V- Weronika Kot, Ola Krawczyk, Robert Zieliński, Kuba Wiski, Julia Werbna, Maura Witkowska; z kl. VI- Kasia Żogalska

Przeczytano: 494 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: