Aktualności

13 stycznia 2018 10:40 | Aktualności

Karnawałowe pląsy, korowody i koła…

Po żmudnej pracy w I semestrze uczniowie zasłużyli na drobną rozrywkę. Okazją ku temu  była coroczna zabawa karnawałowa, zorganizowana tuż przed feriami 12 stycznia 2018r.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zazwyczaj. Dzięki pracy rodziców zmieniła się ona w zjawiskową salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami i gwiazdami zachęcała do  świetnej zabawy . Wśród rozbieganych, radosnych maluchów zaroiło się od policjantów, żołnierzy, i piratów , były wróżki, księżniczki i inne postacie z bajek. Barwne i wymyśle stroje, przygotowywane z dużą precyzją i starannością, niejednokrotnie utrudniały rozpoznanie uczniów.

Wszyscy bawili się znakomicie, a szczególnie najmłodsi. Pod opieką wychowawczyń tworzyli, koła, węże i wymyślne korowody, pląsając w rytm przebojów granych przez p. Kamila Lisa. Wielką atrakcją okazały się konkursy, których nie mogło zabraknąć. Dzieci młodsze tańczyły na gazecie, rozpoznawały się po strojach, a klasy starsze ubierały wybranego w klasie ucznia we wszystko, co tylko zdołał na siebie założyć. Jak się okazało, czwartoklasista w bardzo krótkim czasie jest w stanie założyć na siebie kilka czapek, szalików, a nawet kurtek , w sumie jakieś 24 części garderoby. Zwycięzcy konkursowych zmagań otrzymali nagrody i słodkości ufundowane przez radę rodziców. Ciekawe konkursy zorganizowały p. Jadwiga Demczuk, p. Tamara Benkiewicz i dla klas starszych samorząd uczniowski. W przerwach między tańcami dzieci odpoczywały w klasach, częstując się słodkościami przygotowanymi przez rodziców.

Wszystkim, którzy przyczynili się do udanej rozrywki dzieci, dziękujemy. Składamy serdeczne podziękowania pani dyrektor za organizację imprezy, nauczycielom za wspólną, niestrudzoną zabawę z dziećmi, radzie rodziców za fenomenalny wystrój sali  i ufundowanie nagród do konkursów, a rodzicom za przepyszne poczęstunki w klasach.

Przeczytano: 624 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: