Aktualności

22 marca 2019 07:34 | Aktualności

Żegnaj zimo, witaj wiosno!

Zgodnie z tradycją obchodziliśmy dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny. „21 marca dzisiaj mamy i pierwszy dzień wiosny witamy” od tych słów rozpoczął się poranny apel, podczas którego uczniowie klasy I i VI przywołali wiosnę wierszem i piosenką. Poza tym widzowie z zaciekawieniem oglądnęli w programie scenkę o pokusach czyhających na uczniów w Dzień Wagarowicza i wysłuchali oryginalnej interpretacji utworu Jana Brzechwy „Przyjście wiosny” Po apelu pani dyrektor życzyła zebranym ekscytujących zabaw we wspólnym gronie.

Potem  podzieleni na grupy uformowaliśmy barwne korowody i z marzannami na czele wyruszyliśmy w teren. Wędrując drogami po najbliższej okolicy, szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. A, że pogoda była cudowna, niespieszno było nam z powrotem do szkoły.

Po naszym pierwszym wspólnym spacerze, w wyznaczonym za szkołą miejscu spaliliśmy barwne, słomiane kukły. I tym tradycyjnym zwyczajem pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę.

Następnie uczniowie pozostały czas spędzili na zabawie i rozgrywkach sportowych. Jedni grali w piłkę w sali gimnastycznej. A inni bawili się w różnorodne gry w swoich klasach.

Pełni wrażeń i energii pożegnaliśmy zimę i mamy nadzieję, że jeżeli wróci to dopiero za rok.

Przeczytano: 806 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: