Aktualności

26 marca 2019 20:46 | Aktualności

Spotkania matematyczne w Przesiece

W dniach 15-17.03.2019r. po raz kolejny wzięliśmy udział w spotkaniach matematycznych w Przesiece. Wśród 80 uczestników z całego powiatu  lubińskiego nas było 11 pod opieką pani Małgorzaty Zapiór. Z dziećmi ze szkól podstawowych i młodzieżą z gimnazjum i szkół średnich integrowaliśmy się w mieszanych grupach rozwiązując rebusy, łamigłówki i zadania matematyczne oraz bawiąc się w przedsiębiorstwo produkujące „Kaczki”. Oprócz zabaw matematycznych co roku przeprowadzany jest „Maraton matematyczny”. Polega on na rozwiązywaniu sześciu serii zadań. W każdym zestawie jest ich 6. Po każdej rundzie najsłabsi odpadają. Najlepsi biorą udział we wszystkich.

Nasi uczniowie: Michał Romanowicz w kategorii klas V zajął III miejsce, a Oliwia Ziółkowska w kategorii klas VIII – I miejsce.

Przeprowadzany jest też próbny Kangur Matematyczny. Tu też mieliśmy sukcesy. Michał Romanowicz w kl.V zajął III miejsce, w kl.VI Kot Weronika – I miejsce, Król Kamila – II miejsce, w kl. VIII Tabin Patryk – I miejsce, a Ziółkowska Oliwia – III miejsce.

Byliśmy także na wycieczce w górach, gdzie nad pięknym wodospadem spotkaliśmy kąpiących się „morsów”.

W niedzielę po południu wróciliśmy bardzo zmęczeni i pełni wrażeń do domów.

Przeczytano: 787 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: