Aktualności

28 maja 2019 06:43 | Aktualności

XIV Nadodrzański Konkurs Matematyczny

W dniu 21 maja 2019 roku troje naszych uczniów pod opieką pani Małgorzaty Zapiór wyjechało na XV Finał Nadodrzańskiego Konkursu  Matematycznego, który w tym roku odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych . Wzięło w nim udział 40 uczniów (kl.IV – 5, kl.V – 8, kl.VI – 8, kl.VII -8, VIII - 9) z 11 szkół z rejonu Lubina, Ścinawy i Wińska.

Aby dojść do finału trzeba było przejść etap I, który polegał na rozwiązaniu zadań w domu i II – etap szkolny. W czasie konkursu każdy uczestnik rozwiązywał 5 zadań w czasie 90 minut na poziomie: klasy IV-V i Klasy VI-VIII.

Nasz  uczeń  Natan  Jamróz zdobył  III  miejsce  w  kategorii  klas  VI,  Chojnicka Aleksandra V miejsce w kategorii klas V

i Ziółkowska Oliwia VI miejsce w kategorii klas VIII.

            Po wyczerpującej pracy umysłowej uczniowie zjedli pyszny obiad, a czekając na wyniki integrowali się zabawami w świetlicy szkolnej.

Wszyscy z dyplomami i nagrodami (dla każdego uczestnika) mocno zmotywowani do dalszej pracy i pełni optymizmu w osiąganiu wyznaczonych celów rozjechali się do domów.

Przeczytano: 1183 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: