Aktualności

02 czerwca 2019 22:20 | Aktualności

Dzień Dziecka

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka gościł w piątek u nas w szkole wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, który podczas apelu szkolnego obdarował 37 uczniów z klas czwartych kolorowymi kaskami. Uczniowie przedstawiali się wójtowi z imienia i po uścisku dłoni odbierali swoje prezenty. 10-latkowie, zgodnie z przepisami mogą już zdawać na kartę rowerową i bez obawy korzystać z dróg publicznych. Dlatego też już od kilku lat w Urzędzie Gminy prowadzona jest akcja związana z bezpieczeństwem, w ramach której uczniowie naszych szkół otrzymują kaski finansowane z funduszy gminnych. Atmosfera spotkania była wesoła, ponieważ pan wójt korzystając z okazji nawiązał do nadchodzących wakacji, życząc wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń i bezpiecznych letnich przygód.

Następnie pan wójt rozegrał coroczne symultany szachowe z wybranymi uczniami. W tym roku nasz gość zmierzył się z ośmioma zawodnikami z kl. IV-VIII. Rozgrywki zakończyły się remisami, a każdy uczestnik turnieju otrzymał na pamiątkę figurkę szachową z wygrawerowanym napisem nawiązującym do spotkania.

Dalszą atrakcją dnia były zmagania sportowe starszych klas. Uczniowie rywalizowali w dziesięcioboju szkolnym przygotowanym przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Piotra Leśniewskiego. Zawodnicy pod okiem nauczycieli, pokonywali kolejne konkurencje i co za tym idzie przezwyciężali swoje słabości. Każdy starał się osiągnąć jak najlepszy wynik.  Najwytrwalsza w tych potyczkach okazała się klasa V B.

Uczniowie klas I - III ten dzień spędzili w Lubinie. Najpierw w kinie Helios obejrzeli film "Panda i banda", w którym pewien niedoświadczony bocian dostarcza małą pandę pod niewłaściwe drzwi. Grupa przyjaciół: niedźwiedź, łoś, tygrys i królik stają przed wyzwaniem dostarczenia pandy do jej prawdziwego domu, po drugiej stronie ogromnej pustyni. Wyprawa dostarcza im masy przygód i stanie się próbą ich przyjaźni. Po filmie w kawiarence zjeliśmy bardzo smaczne lody, a następnie przeszliśmy do Parku Wrocławskiego. Tutaj spacerując alejkami "podglądaliśmy" życie i zwyczaje ptaków i zwierząt. Pogoda nam sprzyjała, ale niestety nie wystarczyło czasu aby obejrzeć wszystko. Z niezapomnianymi wrażeniami wróciliśmy do szkoły.

Przeczytano: 1299 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: