Aktualności

21 czerwca 2019 21:22 | Aktualności

Uroczystość inaugurująca wakacje

19 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek inaugurujący rozpoczęcie wakacji. Z tej okazji grono pedagogiczne, wszyscy pracownicy szkoły, rodzice, tegoroczni absolwenci i uczniowie zebrali się w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej na uroczystej akademii, aby pożegnać mijający rok szkolny. Atmosfera była podniosła, ponieważ zaszczycili nas swoją obecnością  przybyli goście. Szczególnie miło było nam gościć w progach szkoły wójta Gminy Lubin pan Tadeusza Kielan oraz ks. Proboszcza Kazimierza Rapacza. 

Przewodnicząca samorządu uczniowskiego rozpoczęła oficjalną część uroczystości. Przy marszowych dźwiękach werbli wprowadzony został poczet sztandarowy, a zebrani odśpiewali hymn. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która zwracając się do słuchaczy dziękowała za cały rok wytężonej pracy i życzyła wszystkim udanych wakacji.

Od początku uroczystości panował wyjątkowy nastrój pożegnań, ponieważ oprócz absolwentów opuszczających mury szkoły, żegnaliśmy również dyrektor szkoły Elżbietę Młynek, która w tym roku odchodzi na emeryturę, a przepracowała w tej szkole 30 lat. W takim kontekście były też wszystkie przemówienia. Pan wójt w swoim wystąpieniu dziękował pani dyrektor za wszystkie lata pracy w szkole, zwracając uwagę na troskę z jaką otaczała swoich uczniów, zapewniając przyjazne warunki do nauki i zabawy. Dbała o nowoczesne wyposażenie klas lekcyjnych i zachwycające przestrzenie wokół placówki i że dzięki jej kierownictwu i umiejętnej współpracy z nauczycielami uczniowie zdobywali liczne certyfikaty i wysokie wyniki w konkursach oraz nauce. Za wieloletnią owocną współpracę z panią dyrektor podziękowała też w swoim przemówieniu była przewodnicząca rady rodziców p. Dorota Kozioł oraz  obecna przewodnicząca p. Barbara Różycka.

W dalszej części odbyło się wręczenie dyplomów, nagród i świadectw z czerwonym paskiem. Najpierw swoje świadectwa odebrała klasa VIII, a później wszyscy wzorowi z pozostałych klas. Wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez panią dyrektor. Nagrodzono również dzieci, które w tym roku szkolnym nie opuściły ani jednego dnia nauki. Takich osób było piętnaścioro. Nagrody odebrali także najlepsi czytelnicy, sportowcy, artyści i matematycy. Szczególną nagrodę- pamiątkową statuetkę otrzymali Patryk Tabin za najwyższe wyniki w nauce dla absolwenta szkoły i Aleksandra Chojnicka z kl. V „b” za najwyższą średnią ocen w szkole. Dodatkowo Patryk, Ola oraz Amelia Prętka z klasy VI otrzymali stypendia ufundowane przez naszą gminę. Na koniec swoje podziękowania z rąk pani dyrektor odebrali aktywnie działający na rzecz szkoły rodzice oraz opiekun samorządu uczniowskiego - p. Małgorzata Zapiór  wraz z prężnie działającymi uczniami. Po gratulacjach i nagrodach nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów klasy VIII, którzy przyrzekali, że jako absolwenci będą godnie reprezentowali imię swojej szkoły, do której wliczając kl. „0” uczęszczali, aż 9 lat.

Po części oficjalnej na scenie pojawili się ósmoklasiści z programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem swojego wychowawcy p. Jarosława Turyka. Klasa skierowała muzyczno- poetyckie podziękowania do całej społeczności szkolnej. W ich wykonaniu usłyszeliśmy samodzielne ułożone wiersze, piosenki we własnej interpretacji do znanych przebojów i obejrzeliśmy energiczny taniec Pawła z Jarkiem. Na koniec uczniowie wręczyli pracownikom szkoły bukiety kwiatów, a rodzice słodki prezent – tort. W imieniu szkolnej braci artystyczne podziękowania absolwentom złożyli uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią p. Aldoną Maziarz.

Zakończeniem programu było wystąpienie samorządu uczniowskiego, który jeszcze raz, tym razem w imieniu uczniów pożegnał odchodzącą na emeryturę panią dyrektor, wręczając jej na pamiątkę książkę z podpisami wszystkich uczniów szkoły. Swój smutek w słowach pożegnania wyraziło także grono  pedagogiczne, dziękując za wspaniałe i niezapomniane lata wspólnej pracy z panią Elżbietą Młynek. Na sam koniec pani dyrektor pożegnała odchodzące wraz z nią na emeryturę dwie jeszcze inne osoby, wieloletnią doświadczoną nauczycielkę  – p. Celinę Zarembę i od wielu lat związaną z naszą placówką sekretarz szkoły - p. Krystynę Wojtowicz. A  potem po odśpiewaniu hymnu szkoły, w niezbyt radosnych nastrojach chociaż przed wakacjami wszyscy rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.

Przeczytano: 631 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: