Aktualności

02 września 2019 22:15 | Aktualności

Witaj szkoło!

Zabrzmiał pierwszy dzwonek i znów się zaczęło. Wczesne wstawanie, mniej wolnego czasu i liczne obowiązki, czyli koniec wakacji!

2 września społeczność szkolna przywitała nowy rok szkolny. Uczniowie odświętnie ubrani w towarzystwie swoich wychowawców i licznie przybyłych rodziców, zajęli miejsca w sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczycili nas również goście m.in. radny pan Jan Olejnik oraz w imieniu wójta Gminy Lubin pani Anna Marzec, kierownik referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Lubinie.

            Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie wszystkich zebranych gości, rodziców, grono pedagogiczne i uczniów przywitał  nowy dyrektor szkoły - pan Mateusz Marciniak. W przemówieniu pan  dyrektor mówił o otwartości, życzliwości i elastyczności, na których chciałby oprzeć swoją współpracę z całą społecznością szkolną.  To są państwa dzieci, ale od dziś także i moje –   kontynuował pan dyrektor mając na myśli swoich nowych podopiecznych. Potem głos zabrali przybyli na uroczystość goście, przedstawiciele gminy złożyli życzenia i kwiaty na ręce dyrektora placówki.

 Pierwszy dzień szkoły szczególnie przeżywali rodzice i uczniowie, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg szkoły.  Bardzo serdecznie witamy nowe dzieci i ich rodziców w naszej szkolnej rodzinie, a szczególnie najmłodszych z klasy I i punktu przedszkolnego.

             Na zakończenie uczniowie udali się do klas na swoje pierwsze spotkania z wychowawcami. W swoim gronie omawiali oni sprawy klasowe oraz dzielili się wrażeniami z wakacji.

Przeczytano: 990 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: