Aktualności

23 września 2019 19:04 | Aktualności

Sprzątanie świata 2019

„Nie śmiecimy - sprzątamy – zmieniamy” pod takim hasłem organizowana była tegoroczna ogólnopolska akcja: Sprzątanie świata 2019, do której tradycyjnie przyłączyła się nasza szkoła. W tym roku odbyła się ona 23.09.2019r. a głównym jej celem było uczenie jak stać się odpowiedzialnym konsumentem, a w konsekwencji nie zaśmiecać i niszczyć środowiska.

Przed wyjściem w teren uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę dbania o środowisko. Prowadzono rozmowy na zajęciach z wychowawcą oraz tworzono plakaty i redagowano rymujące hasła związane z bieżącym przesłaniem.

W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie z kl. I-III, IV-VIII oraz oddziału i punktu przedszkolnego.  Pogoda dopisała i impreza przebiegła sprawnie, a efekty pracy były zadawalające. Wspólnie posprzątano chodniki, tereny zielone, pobocza dróg w najbliższej okolicy szkoły, a także w kierunku osiedla i Gorzycy. Łącznie zebrano 32 worki śmieci 120 litrowych, były to głownie: papier, plastik, różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki i folia.            

Wyznaczone tereny dokładnie wysprzątano, a akcje udokumentowano licznymi zdjęciami do obejrzenia których zapraszamy. Mamy nadzieję, że nasz udział w akcji przyczyni się do wzrostu wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego.

Przeczytano: 927 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: