Aktualności

03 listopada 2019 22:17 | Aktualności

Edukacyjna wycieczka do Wrocławia klas VII i VIII

30 października uczniowie klasy VII i VIII pod opieką swoich opiekunów uczestniczyli  w edukacyjnej wycieczce do Wrocławia.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie najbardziej popularnego miejsca  we Wrocławiu, czyli słynnej Panoramy Racławickiej. Muzeum to umieszczone w okrągłym budynku zwanym rotundą,  przedstawiało niezwykłe dzieło malarskie Wojciecha Kossaka i Jana Styki nawiązujące do bitwy Kościuszki pod Racławicami. Olbrzymi obraz ukazany został tak realistycznie, że zupełnie nie wiedzieliśmy gdzie kończy się płótno, a zaczyna wspaniale wkomponowana u dołu obrazu makieta, która jak gdyby wydłużała całą scenę. Miejsce to wywarło na nas nieopisane wrażenie i z pewnością pozwoliło przenieść się w klimat ówczesnych walk polskich oddziałów pod Racławicami.

Następnie odwiedziliśmy ultranowoczesne centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Miejsce pełne nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. Naszą przygodę z wodą rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu, opowiadającego o powstaniu wody na naszej planecie,  wyświetlonego na ekranie 360º. Następnie udaliśmy się do strefy głębin, gdzie poznaliśmy tajemnicze, zdumiewające i niebezpieczne stworzenia.  Odwiedziliśmy też strefę człowieka i wody, gdzie mogliśmy poznać funkcje i rolę wody w organizmach ludzi, kulturze, religii Później podziwialiśmy wodne wynalazki wielkich starożytnych inżynierów oraz rozwój cywilizacji Egiptu. Dodatkowo oglądaliśmy wyjątkowo wierne modele statków – od starożytnych po dzisiejsze. W kolejnych salach odkrywaliśmy historię inżynierii wodnej, metody racjonalnego gospodarowania wodą oraz badaliśmy system oczyszczania wody we Wrocławiu. Interaktywna  forma uczestnictwa w zwiedzaniu w dużej mierze przyczyniła się do zapamiętania istotnych faktów o wodzie.

Do domu wróciliśmy późnym popołudniem, niektórzy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń, na pewno  bogatsi o nowe wiadomości.

Przeczytano: 694 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: