Aktualności

17 grudnia 2019 11:05 | Aktualności

Warto poznać zabytki naszej Gminy…..

W miniony piątek ( 3.12.2019r.) w świetlicy wiejskiej w Osieku odbył się konkurs na temat znajomości zabytków Gminy Lubin. Celem konkursu było poszerzenie  wiedzy  o zabytkowych obiektów znajdujących się na terenie  Gminy Lubin, kształtowanie tożsamości regionalnej i postaw patriotycznych, szacunku dla dorobku poprzednich pokoleń.

Poszczególne szkoły reprezentowane były przez  pięcioosobowe drużyny. Nasz zespół stanowili: Z.Ślipko, M.Denko, K.Żogalska, E Angelow, P.Kotulski. Konkurs składał się z części teoretycznej – uczniowie odpowiadali na pytania, rozpoznawali na zdjęciach obiekty zabytkowe, układali puzzle przedstawiające obiekty historyczne.

W trakcie zmagań konkursowych oceniane były również wykonane wcześniej makiety wybranych zabytków oraz prezentacje. Nasza drużyna przygotowała makietę pałacu w Krzeczynie Wielkim i prezentację na ten właśnie temat. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo obszerną wiedzą dotyczącą zagadnień konkursowych,  umiejętnościami narracyjnymi i pomysłowością. Najlepszymi ekspertami z zakresu wiedzy  o zabytkach Gminy Lubin zostali uczniowie ze szkoły w Niemstowie. Nasza drużyna uplasowała się na trzecim miejscu. Gratulujemy.

Przeczytano: 864 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: