Aktualności

08 stycznia 2020 21:27 | Aktualności

Wyjazd do teatru na przedstawienie „Chłopcy z Placu Broni”.

    We wtorek, 7 stycznia 2020 r. uczniowie klasy IV, VA, VB udali się do Centrum Kultury „Muza” w Lubinie na przedstawienie „Chłopcy z Placu Broni” w wykonaniu aktorów z Teatru Artenes z Wrocławia.

    Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli adaptację przetłumaczonej na ponad czterdzieści języków powieści Ferenca Molnara. Mimo upływu lat wciąż wzrusza widzów historia chłopców walczących o swoją małą ojczyznę. W sztuce wyeksponowana była postać Ernesta Nemeczka- często lekceważonego i niedocenianego przez kolegów szeregowca. Ale to właśnie on stał się niepozornym bohaterem - odważnym, lojalnym, oddanym bez reszty sprawie.

    W przedstawieniu zastosowano ciekawy zabieg. Część scen została wyświetlona z rzutnika na ekranie stworzonym z odwróconych dekoracji.  W ten sposób można było obejrzeć naradę czerwonych koszul w ogrodzie botanicznym czy zabranie Nemeczkowi kulek przez braci Pastorów. Realistyczna scenografia wzbogacona ekspresją świateł oraz efektami specjalnymi uruchomiły wyobraźnię widzów sprawiając, że spektakl stał się niezapomnianym przeżyciem.

Przeczytano: 564 razy. Wydrukuj|Do góry