Aktualności

07 maja 2014 19:34 | Aktualności

Spotkanie z Michałem Zawadką - autorem książek dla dzieci

6 maja nasza szkoła gościła Michała Zawadkę – animatora publiczności, absolwenta dziennikarstwa i polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, aktora, lektora, artystę estradowego, kaskadera filmowego, konferansjera, a przede wszystkim autora książki „Mądrość z natury”. Uczniowie z klasy II i III mieli szczęście poznać osobiście tę wyjątkowo barwną postać literatury dziecięcej. Świetna zabawa towarzyszyła wszystkim przez cały czas trwania spotkania z twórcą ciekawych warsztatów pt. „Nauka w codzienności – ciekawostki świata natury – pompowanie wyobraźni”. W niezwykle atrakcyjny sposób przedstawiał w nich dzieciom najcenniejsze relacje z drugim człowiekiem i naturą, opierając się na mądrości wypracowanej przez miliony lat przez przyrodę.

Ludzie od wieków obserwując naturę czerpią z niej pomysły – wymyślając i konstruując przedmioty ułatwiające nam życie. Pospolicie znany suwak, koparka, rzep czy przyssawki to tylko kilka z podpatrzonych umiejętności natury, budowy anatomicznej zwierząt i roślin, które zainspirowały niejednego naukowca i wynalazcę.

W czasie spotkania dzieci poznały wiele wynalazków używanych w codziennym życiu, a mających swoje korzenie w naturze. Autor poprzez ciekawe przykłady i praktyczne działanie dzieci z pewnością pobudzał ich pomysłowość, zachęcał do tworzenia własnych wynalazków związanych z otaczającą nas rzeczywistością. Zagadki tematyczne, doświadczenia, budowanie rakiety dopełniły spotkanie z fascynującym światem wyobraźni.

Pan Michał Zawadka ma doskonały kontakt z dziećmi i starał się rozbudzać w nich kreatywność. Na warsztatach uczył dzieci codzienności, podglądania świata natury, a tak naprawdę było to pompowanie wyobraźni w takim kierunku żeby ukazać, że błąd nie jest porażką, że najważniejsza jest determinacja w działaniu. I chociaż tysiące razy nam się nie uda, to nie jest to porażka, a droga do celu.

Pod koniec spotkania dzieci wykonały rakiety, które  dzięki nadmuchanym balonom „wystrzeliły” w górę z okrzykiem: WYOBRAŹNIA TO POTĘGA!!

Po zajęciach chętni kupowali książkę „Mądrość z natury” z piękną dedykacją od autora.

Przeczytano: 1583 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: