Tutaj powinien być opis

"European Christmas Tree Decoration Exchange"

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia są inne niż zwykle, trudniejsze. Samorząd szkolny pod opieką Pana Piotra Leśniewskiego postarał się jednak, żeby na przekór wszystkiemu miały one w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim naprawdę wyjątkowy charakter.

Przystąpiliśmy więc do projektu "European Christmas Tree Decoration Exchange", w ramach którego placówki edukacyjne z całej Europy obdarowują się świątecznymi dekoracjami i poznają tradycje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach. Z niecierpliwością wypatrywaliśmy pierwszych przesyłek. I wreszcie pojawiły się! Pierwsza była paczuszka z Rumunii, a potem posypały się kolejne: z Włoch, Teneryfy, Austrii, Grecji, Węgier, Francji, Wielkiej Brytanii, Litwy, Niemiec... Czasami po kilka z jednego kraju.

Nasza szkolna choinka ma więc w tym roku specjalny charakter – jest nie tylko piękna i kolorowa, ale prawdziwie międzynarodowa. Powiesiliśmy na niej wszystkie ozdoby, które otrzymaliśmy od naszych nowych zagranicznych przyjaciół wraz z opisami ich tradycji i życzeniami Wesołych Świąt. Przekazujemy je Wam teraz i zapewniamy, że nasza cudowna, wyjątkowa, europejska choinka będzie czekała na Was w szkole, żebyśmy wszyscy mogli się nią nacieszyć.

Poczytajcie o tym, jak święta obchodzi się w innych krajach, to bardzo ciekawe! Spróbujcie też zeskanować kody QR, które przysłała nam szkoła z Teneryfy. Możecie do zrobić za pomocą dowolnej darmowej aplikacji do odczytywania kodów QR.

Do zobaczenia w szkole!

 

Piotr Leśniewski

Opiekun Samorządu Szkolnego