Archiwum - Aktualności

17 czerwca 2014 21:28

Udział w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje 2014”

Wakacyjny odpoczynek powinien być radosny i bezpieczny, dlatego też nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje 2014” organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Głównym celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

W  ramach tego projektu podjęto w szkole różnorodne działania informacyjno-edukacyjne. 

         Zorganizowano ciekawe zajęcia wychowawcze z wykorzystaniem scenariuszy lekcji umieszczonych na stronie internetowej. Podczas zajęć stosowano pogadankę, dramę oraz działania praktyczne. Poruszono tematykę dotyczącą zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Uwrażliwiano dzieci na właściwe zachowania w podróży, w górach, nad morzem. Przypomniano o formach mądrego spędzania czasu wolnego, bez brawurowych i ryzykownych zachowań. Nie zapomniano również o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach oraz nauce asertywności w kontaktach z ludźmi proponującymi używki.

Poza tym uczniowie układali rymujące hasła zachęcające do bezpiecznego odpoczynku, rysowali plakaty przypominające zasady właściwych zachowań, rozwiązywali krzyżówki i rebusy.

Przeprowadziliśmy szkolny konkurs wiedzy „ABC na temat bezpieczeństwa” oraz plastyczny „Bezpiecznie w świat”.

Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki tematyczne szerzące wiadomości na temat bezpiecznego podróżowania, wypoczynku w górach, nad morzem , czy najważniejszych telefonów alarmowych.

W ramach akcji odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, którzy w ciekawy i prosty sposób, wykorzystując zainteresowanie i aktywność dzieci przypomnieli  ogólne zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego w okresie letnim.

Chcemy również przystąpić do udziału w konkursie plastycznym pod tytułem „Moje Bezpieczne Wakacje2014”. Konkurs na pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką skierowany jest do dzieci i młodzieży. Potrwa do 30 września 2014 r. – wszystkich naszych uczniów zainteresowanych konkursem zapraszamy do aktywnego w nim udziału.

         Mamy nadzieję, że podjęte przez nas oddziaływania wychowawcze, przyczynią się w jeszcze większej mierze do  bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

Przeczytano: 4331 razy. Wydrukuj|Do góry