Nocne spotkanie z bajkami

Nie zawsze szkoła musi kojarzyć się z obowiązkiem i typowymi lekcjami. Nieraz warto oderwać się od codzienności i spojrzeć na naukę z innej perspektywy. Taką okazję mieli uczniowie naszej szkoły w nocy z 26 na 27 kwietnia 2024r., którzy wzięli udział w „Nocy z baśniami”. Było to już VIII spotkanie realizowane w ramach projektu „Noc w szkole z lekturą”, w którym corocznie uczestniczą chętni uczniowie z klas IV-VIII.

Noc minęła szybko, dostarczając wszystkim pozytywnych emocji. Początek imprezy rozpoczęła zabawa pod nazwą „Skojarzenia”, w której uczestnicy musieli wykazać się nie tylko dobrą współpracą, ale też wiedzą, by przyporządkować obrazki ilustrujące bohaterów lub wybrane przedmioty do odpowiednich baśni. Zadanie to choć wydawało się proste, szczególnie najstarszej młodzieży sprawiło kłopoty. 

Wiele radości dostarczyła uczestnikom druga zabawa, polegająca na  przebieraniu grochu i fasoli. Te drobne ziarenka należało oddzielić w jak najkrótszym czasie. Uczniowie zrobili to  bardzo szybko wykazując się zręcznością i spostrzegawczością. Rywalizacja była zacięta.

Kolejne zadanie przeznaczone było dla miłośników wędkarstwa. Ogromnej precyzji wymagało od grup złowienie różnej wielkości rybek, w tym tej baśniowej złotej. Jedna grupa w tym zadaniu była bezkonkurencyjna, bo w ciągu minuty złowiła ich aż 25.

Przy zadaniu plastycznym uczniowie mogli puścić wodze fantazji. Każda z grup musiała zabłysnąć oryginalnym pomysłem, projektując dla Kopciuszka zachwycającą sukienkę na bal. Dzięki tej konkurencji odkryliśmy wśród dzieci kilka talentów plastycznych.

Po wyczerpujących zadaniach udaliśmy się na kolacje. W miłej atmosferze na szkolnej stołówce z apetytem zjadaliśmy to, co przynieśliśmy z domu. A potem wyposażeni w śpiwory, materace zajęliśmy się przygotowaniem miejsc do spania. Nocne spotkanie zakończyliśmy zabawami i grami planszowymi w mniejszych grupach. Było super!

 

NA GÓRĘ